Ai habar cine candideaza in colegiul tau ?

Se apropie ziua de 9 decembrie cand vor fi alegerile parlamentare.Tu stii cine candideaza sau cu cine vei vota?Drept sa va spun eu unul nu stiu cine candideaza la mine in colegiu.Stiu doar ca Petre Roman candideaza undeva pe la mine prin Brasov din partea USL.Mai am habar doar de unul Adrian Oprica care a venit sa ne promita cate una alta cand au fost alegerile pentru primar.

In vara cand ne-a promis ca ne face una sau alta,chiar au venit si au facut.

In rest am vazut pe la mine prin cartier ca unii lipeau afise, altii veneau si le rupeau si le puneau pe ale lor si tot asa zi de zi.Nu cred ca voi merge la vot, nu prea am cu cine sa votez.

Candidatii pentru camera deputatilor sunt:

Alegeri parlamentare Brasov 2012

Candidatii USL

Daniel Catalin Zamfir – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
Ion Ochi – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
Mihai Aurel Dontu – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
Contantin Nita – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
Emil Nita – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
Ioan Adam – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ion Dinita – PC – Colegiul 7 Camera Deputatilor
Petre Roman – PNL – Colegiul 8 Camera Deputatilor

Candidatii ARD

Marian Iulian Rasaliu – PDL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
Andras Zsolt Szakal – PDL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
Valeriu Vatavu – PDL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
Gabriel Tita Nicolescu – PDL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
Gabriel Andronache – PDL – Colegiul 5 Camera Deputatilor
Alexandru Adrian Gabor – PDL – Colegiul 6 Camera Deputatilor
Florentin Adrian Oprica – PDL – Colegiul 7 Camera Deputatilor
Gheorghe Ialomitianu – PDL – Colegiul 8 Camera Deputatilor

Candidatii PP-DD

Lucian Blaga – Colegiul 1 Camera Deputatilor
Dan Onaca – Colegiul 2 Camera Deputatilor
Maria Grecea – Colegiul 3 Camera Deputatilor
Ovidiu Lupu – Colegiul 4 Camera Deputatilor
Gabriela Urse – Colegiul 5 Camera Deputatilor
Dan Chivu – Colegiul 6 Camera Deputatilor
Victor Dumitriu – Colegiul 7 Camera Deputatilor
Dumitru Butan – Colegiul 8 Camera Deputatilor

Candidatii PRM

Gabriela Georgeta Miloiu – Colegiul 1 Camera Deputatilor
Sorin Nicu Bortes – Colegiul 2 Camera Deputatilor
Tudosie Clara Luiza – Colegiul 3 Camera Deputatilor
Marius Adrian Moldoveanu – Colegiul 4 Camera Deputatilor
Alexandru Iulian Petrescu – Colegiul 5 Camera Deputatilor
Vasile Petrasco – Colegiul 6 Camera Deputatilor
Carmen Ionescu – Colegiul 7 Camera Deputatilor
Eugen Telisca – Colegiul 8 Camera Deputatilor

Candidatii UDMR

Toaso Imelda – Colegiul 1 Camera Deputatilor
Kovacs Attila – Colegiul 2 Camera Deputatilor
Toaso Aron Zoltan – Colegiul 3 Camera Deputatilor
Molnar Gabor – Colegiul 4 Camera Deputatilor
Cserey Barnabas – Colegiul 5 Camera Deputatilor
Farkas Anna-Lili – Colegiul 6 Camera Deputatilor
Marthy Matyas – Colegiul 7 Camera Deputatilor
Geczi Gellert – Colegiul 8 Camera Deputatilor

Candidatii pentru senat:

Candidatii USL

Sebastian Grapa – PNL – Colegiul 1 Senat
Viorel Chiriac – PSD – Colegiul 2 Senat
Ioan Ghise – PNL – Colegiul 3 Senat
Marius Neculoiu – PNL – Colegiul 4 Senat

Candidatii ARD

Horatiu Florentin Braga – PDL – Colegiul 1 Senat
Mihail Vestea – PDL – Colegiul 2 Senat
Nicolae Vlad Popa – PDL – Colegiul 3 Senat
Dumitru Florian Staicu – PDL – Colegiul 4 Senat

Candidatii PP-DD

Marius Coste – Colegiul 1 Senat
Ionel Fliundra – Colegiul 2 Senat
Antonela Simion – Colegiul 3 Senat
Ovidiu Razvan Fodor – Colegiul 4 Senat

Candidatii PRM

Rotaru Mihail Stelian – Colegiul 1 Senat
Dragomi Groza Maria – Colegiul 2 Senat
Macarie Adrian – Colegiul 3 Senat
Sanescu Cristian – Colegiul 4 Senat

Candidatii UDMR

Gergely Janos – Colegiul 1 Senat
Kiss Iosif – Colegiul 2 Senat
Ambrus Carol – Colegiul 3 Senat
Szente Ladislau – Colegiul 4 Senat

Asta va fi singurul articol legat de alegerile din data de 9 decemebrie.

Leave a Comment